HER ŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYORUM

0
5322
her şeyin en iyisini hak ediyorum
her şeyin en iyisini hak ediyorum

Yaşamı istediğimiz gibi yaratmanın formülü basittir aslında; içtenlikle istersin, şüphesizce inanırsın ve akılcı bir şekilde emek harcarsın.

Formül bu kadar basit olmasına rağmen bazen isteklerimiz bir türlü gerçekleşmez. Çünkü daha önceki deneyimlerimiz sebebiyle isteme veya inanma konusunda kendi kendimize engel yaratırız. Bu engellerin başında da ‘hak etmiyorum inancı’ gelir.

Diyelim ki, lezzetli bir yemek yemek istiyorsunuz. Bu durumda yemeği ya pişirmeniz ya da bir şekilde tedarik etmeniz gerekir. Ama güzel bir yemeği hak etmediğinizi düşünüyorsanız, ne kadar uğraşırsanız uğraşın tabağınıza koyduğunuz yemek istediğiniz lezzette olmaz. Çünkü ya gerçekten istediğiniz şeyi dile getiremezsiniz ya da iyi şeylerin sizi bulmayacağına dair inancınız buna engel olur.

Veya sürekli bir şeyleri ispat etmeniz gerektiğini düşünürsünüz. Hak etmek için; daha akıllı, daha çalışkan, daha yetenekli, daha düşünceli, daha verici, daha, daha , daha…. olmanız gerektiğini zannedersiniz. Sürekli daha yeterli olmanın peşinden koşarken, aslında olduğunuz kişinin her şeyin en iyisini hak ettiği gerçeğini gözden kaçırırsınız.

Oysa evrensel işleyişe göre, gerçekleşme ihtimali olmayan şeyleri isteme ihtimaliniz de yoktur. Ne isterseniz karşılanır, çünkü içtenlikle istediğiniz şeyler aslında sadece SİZ değil aynı zamanda GENEL MERKEZ kaynaklıdır, yaşam ancak bu şekilde ilerler. KAYNAKTAN gelen istekler sizin aracılığınızla ifade bulur sadece.

Sevgi dolu ilişkiler, başarılı bir iş hayatı, sağlıklı bir yaşam veya bolluk ve bereket istemekten çekinmenize ya da bunları elde edebilmek için bir şeyler ispat etmenize gerek yok. Var olmak tüm bunları hak etmek için yeterli. Yapmanız gereken şey, akılcı bir şekilde emek harcamak ve kendinizi hazırlayarak akışa teslim etmek. Daha fazlası değil.

Yaşamdaki isteklerinizi şöyle bir düşünün ve kendinize isteğinizle ilgili “ben bunu hak ediyorum” deyin. Eğer içinizden çatlak bir ses ‘hadi canım’ diyorsa ya da her şeyin en iyisini istemek size ayıp geliyorsa kendinize sık sık şunu hatırlatın, ta ki tüm kalbinizle inanana kadar:

“Ben mükemmel YARATANIN mükemmel YARATIMIyım. Var olmam ve kendi üzerime düşenleri yapmam yeterli. Ben her şeyin en iyisini hak ediyorum, beni YARATANDAN ötürü…”

Kendi gücünüzün çok daha büyük bir yerden geldiğini fark ettiğiniz harika bir hafta diliyorum.

Bana ozge@ozgecuhadaroglu.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

#hayatböylegüzel paylaşımları için Instagram hesabım @cuhadarogluozge

Sevgiyle kalın

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.