Human Design Analizi Nasıl Yapılır?

Human Design Analizi için ilk adım yaşam tablonuzu hazırlamaktır. Bunun için ihtiyacımız olan bilgiler; doğum tarihiniz, doğum saatiniz ve doğum yerinizdir.

Doğum anımızda Evren’deki konumumuza göre değişen Nötrino akışına maruz kalırız.

Nötrinolar, ışık hızına yakın hıza sahip olan, maddelerin içinden hiç etkileşmeden geçebilen, bununla birlikte bir kütlesi olan atom altı parçacıklardır (Daha detaylı bilgi için bkz. Wikipedi). Geçtikleri yeri taşıdıkları bilgi ile etkilerler ve bu bilgilerle kişinin aşağıdakine benzer bir yaşam tablosunun oluşmasını sağlarlar.

 

human-design4

Human Design Analizi bu tablonun ışığında yapılır ve gittikçe derinleşen bir yapısı vardır.

Tipiniz — > Hangi tipe ait olduğunuzu bilmek yaşamda hangi strateji ile ilerlerseniz daha az dirençle karşılaşacağınızı söyler.

Karar Mekanizmanız –> Sizin için en doğru kararları ne şekilde alabileceğinizi anlatır.

Merkezler–> Tanımlı veya tanımsız merkezlerinize göre sisteminizde 7/24 güvenebileceğiniz alanların neler olduğunu ve hangi alanlarda dış etkilere daha açık olduğunuzu anlamanızı sağlar.

Profil — > Hayata olan katılımınız ve etkileşiminiz hakkında bilgi verir.

Kanallar –> Yaşam gücünüzdür. Yaşama ne şekilde katkı sağlayabileceğinizin ipuçlarını anlatır.

Kapılar, Çizgiler, Tanımlar, Bilinçli/Bilinçsiz … –> Olmaya geldiğiniz kişi hakkında daha detaylı bilgiler verir.

Kişinin değişim ve dönüşüm sürecinde en çok ihtiyaç duyduğu bilgiler; stratejisi, karar mekanizması ve dış etkilere açık olduğu noktalarda nasıl önlemler alabileceğidir.

1,5 saat süren Human Design seansında koçluk bakış açısı ile yaklaşarak en çok bu konuların üzerinde dururuz.

Eğer kendinizi daha iyi tanımaya karar verirseniz, benimle ozge@ozgecuhadaroglu.com mail adresimden iletişime geçebilirsiniz.

Ben sizin bilgilerinizi aldıktan sonra yaşam tablonuzu çıkartıyor ve analizinizi yazılı olarak hazırlıyorum. Analiziniz hazırlanınca telefon veya yüz yüze görüşerek seansımızı yapıyor ve yaşam koçu gözlüğümle OLmaya geldiğiniz kişiyi size anlatıyorum.

Kendini daha iyi tanımak, kendini sevmek ve özgürleşmek yolunda atılan en önemli adımlardan birisidir. Bu adımı beraber atmaya ne dersiniz? Sizi farkındalık dolu bir deneyime davet ediyorum.