Odak Değiştirme

Odak Değiştirme, bir konuyla ilgili canınız çok sıkkınken, daha iyi hissedeceğiniz bir konuya odaklanarak başınızın üzerindeki kara bulutları dağıtmanız için kullanabileceğiniz harika bir araçtır. Aynı zamanda gün içinde de, frekansınızı yükseltmek için uygulayabilirsiniz.

Hepimiz zaman zaman bir problem yaşarız. Bazen büyük bazen küçük. Arabanıza park yeri bulamaz sinirlenirsiniz, ilişkinizi bitirir kendinizi kötü hissedersiniz, paranız kalmaz dibe vurdum dersiniz. Bu tür durumlarda kendimizi soruna o kadar çok kaptırırız ki, var olan çözümü bile göremeyiz. Ama istisnasız her zaman bir çözüm vardır, sadece biz onu görecek durumda değilizdir o an. Bu tür durumlarda yapılabilecek en ideal şey odağınızı değiştirmektir. Yani aklına kendinizi daha iyi hissedebileceğiniz bir konuyla ilgili düşünceler getirmek.

Ne olduğunun hiçbir önemi yok. İsterseniz keyif aldığınız bir şey izleyin ya da okuyun. Yürüyüşe çıkın, yemek yapın, bulaşık yıkayın, daha önce gittiğiniz güzel bir tatili düşünün, çiçeklerinizle ilgilenin, spor yapın, kendinize kahve yapın, çay için… Ne yaparsanız yapın, kendinizi biraz daha iyi hissettirecek konulara odaklanın.

Bu ilk başta umarsızlık gibi algılanıyor biliyorum. “Derdim varken sorumsuzca yürüyüş mü yapayım?” diye düşünüyor insan. Valla aslında en büyük sorumluluğunuz enerjinizi yüksek tutmak, ancak o zaman kendinize ve etrafınıza bir hayrınız dokunur. Gamlı baykuş olarak yaşayarak kimseye faydanız olmaz. Ben gamlı baykuş olduğum dönemin hiçbir faydasını görmedim. Zaten birazdan söyleyeceğim şeyle de bunu umarsızlık olarak görmeyeceksiniz.

Ne zaman ki kendinizi biraz daha iyi hissetmeye başladınız, ondan sonra dönün problem olarak nitelendirdiğiniz konu üzerinde çalışın. Önceki ruh halinizle çözümü görebilmeniz mümkün değil. Ve altını çizmek istiyorum, mutlaka probleminiz üzerinde çalışın. Kendinizi ne zaman hazır hissederseniz. Yoksa odak değiştirme işi sorunun üzerini örtmek veya kafanızı kuma gömmekten öteye gitmez. Zaten frekansınız yükseldikten sonra, muhtemelen içinde bulunduğunuz durumu sorun olarak görmeyecek, çözümü daha rahat bulacaksınız.

Başınız sıkıştığında kullanabileceğiniz harika bir araçtır, sonrasında vizyonlar mısınız, olumlama mı yaparsınız, gerisi size kalmış.