Çocuklarınız İçin Human Design

ÇOCUKLARINIZI İYİ TANIMAK VE YOLLARINA IŞIK TUTMAK İSTER MİSİNİZ?

Anne-baba olarak hepimiz çocuklarımız için güzel bir gelecek yaratmak arzusundayız. Hepimizin niyeti aynı ve çok güzel. Bununla birlikte, nasıl yol alacağımız konusunda bazen çok net olamıyoruz.

Kendi doğrularımızı onlara empoze edebiliyor, yönlendirmelerimizi yaparken onların birey olduklarını ve kendi yollarında yürümeleri gerektiğini atlayabiliyoruz.

Bunu aşmanın ilk adımı; kendi doğrularımızın ve güçlü yanlarımızın ne olduğunu keşfetmek, dış koşullandırmalardan hangi alanlarda etkilenebileceğimizi ve güçlendirilmesi gereken yönlerimizin ne olduğunu bilmek.
Kısacası, kendimizi iyi tanımak.

İkinci adımı ise; çocuğumuzun güçlü yönlerini keşfetmek, önem verdiği değerlerin ne olduğunu anlamak, hangi alanlarda dış koşullanmalara açık olduklarını ve bunu en aza indirmek için neler yapabileceğimizi öğrenmek.
Kısacası, çocuğumuzu iyi tanımak.

Böylece, aramızdaki bağı güçlendirmek ve ilişkimizi derinleştirmek.

Çünkü anlaşıldığını ve olduğu gibi sevildiğini hisseden her çocuk ileride kendi yollarında güvenle yürüyen bireylere dönüşür.

Peki, kendimi ve çocuğumu nasıl daha iyi tanırım derseniz, ben kendi hayatımda çok faydasını gördüğüm HUMAN DESIGN (YAŞAM TASARIMI) SİSTEMİNDEN bahsetmek istiyorum.

HUMAN DESIGN (YAŞAM TASARIMI) SİSTEMİ, hem kendinizi hem de çocuğunuzu daha iyi tanımanın kapısını aralayan bir kılavuz, bir yol göstericidir.

Çalışma iki ayrı seanstan oluşur. İlk seansta önce sizin raporunuzun üzerinde dururuz. Hayatta nasıl bir stratejiyle ilerlerseniz en az dirençle karşılaşırsınız, doğru karar verme mekanizmanız nedir, hangi alanlarda dış koşullanmalara açıksınız ve bunun için nasıl önlemler alabilirsiniz, gibi konuları değerlendiririz.

Siz bu bilgileri özümsedikten sonra sıra çocuğunuz için yaptığımız seansa gelir.

Bu seansta da, çocuğunuzun raporu üzerinde durur, onu daha iyi tanımanızın kapısını aralar ve destekleyici tavır ve davranışların neler olabileceğini değerlendiririz.

İki seans arasındaki süre tamamen size kalmış, ister bir hafta ister bir ay. Sonrasında sorularınız olursa her zaman bana dönüş yapabilirsiniz.

Kendinizi ve çocuğunuzu daha iyi tanıyarak daha güzel bir ilişkinin kapısını aralamak ister misiniz?

HUMAN DESIGN (YAŞAM TASARIMI) seansı ile ilgili randevu almak için bana ozge@ozgecuhadaroglu.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Sevgiyle,