Yaşam Koçu ile Çalışmak

Yaşam Koçu ile Çalışmak Size Ne Kazandırır?

Yaşam koçu; hayallerinize giden yolda size eşlik eden, doğru çözümleri hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayan, engelleri aşmanız konusunda size etkin bir şekilde destek olan bir yol arkadaşıdır.

Hepimizin hayatın içinde birçok isteği var. Kimi sağlık, kimi huzur, kimi bolluk, kimi de daha mutlu bir yaşam istiyor. Aslında hepimiz kendimizi gerçekleştirmek, olası en yüksek potansiyelimizi yaşamak istiyoruz.

Bir yaşam koçu ile çalışmak içinizdeki en yüksek potansiyeli, en yüksek ihtimalleri fark etmenizi ve bunları ortaya çıkarmanızı sağlar.

Hayallerinize giden yolun ilk adımı, kendinizi iyi tanımak ve gerçekten ne istediğinizi net bir şekilde belirlemektir. Çünkü genelde isteklerimiz çevremizin şartlanmalarından etkileniyor. İstediğimizi zannediyoruz ya da istememiz gerektiğini düşünüyoruz ama aslında gerçekten istemiyoruz. Bunun sonucunda da “Hayallerim bir türlü gerçekleşmiyor” diye hayıflanıp duruyoruz.

Yaratımın ilk adımı, ne istediğimizi net bir şekilde belirlemektir. Yaşam koçu, ne istediğiniz konusunda netleşirken iç sesinizle bağlantı kurmanıza destek olan kişidir.

Bunu belirledikten sonra sıra bir yol haritası çizmeye gelir. Yol haritasını çizerken, güçlü olduğunuz ve üzerinde çalışarak gerçek gücünüzü ortaya çıkaracağınız alanların hangileri olduğunu belirlemek, engelleriniz varsa bunları tespit edip çözüm üretebilmek önemlidir.

Ayrıca inanç sisteminizdeki sizi sınırlayan düşüncelerin neler olduğunu keşfetmek ve düşüncelerinizi size hizmet eder hale dönüştürebilmek değişim yolculuğunuzda atmanız gereken adımlardandır ve bir yaşam koçu ile çalışarak tüm bu adımları çok daha hızlı ve etkin bir şekilde atabilirsiniz.

Çünkü hayatın içinde sorun diye gördüğümüz durumları yaşarken çözümü görmek her zaman çok kolay olmuyor ve aile veya arkadaşlarımızın çözüm önerileri de onların düşünce yapılarını yansıtıyor. Halbuki her zaman en doğru çözüm herkesin kendi içinden gelen çözümdür. Bir yaşam koçu, size kendi çözümlerinizi bulmanız konusunda yardımcı olur.

Mutluluğunuza yatırım yapmak kendinize verebileceğiniz en güzel hediyedir çünkü verdiğiniz emeğin katbekat fazlasını alırsınız.

Bir yaşam koçu olarak, bunun güzelliğini birebir deneyimlemiş olduğum için kendi üzerinde çalışmak isteyen kişiler beni çok mutlu ediyor. Çünkü hayatınızda bir değişim istiyorsanız hayatınızı değiştirmenize gerek yok, sadece kendinizi değiştirmeniz yeterli. Sizin değişiminizle birlikte hayatınız da otomatikman değişecek.

Dönüşüm yolculuğunda bir yol arkadaşı isterseniz, size eşlik etmekten mutluluk duyarım.

Sizi keyifli bir yolculuğa davet ediyorum.