Güç Duruşu

Güç Duruşu egzersiz olarak son derece kısa süren ve etkili bir yöntem. John Harricharan’ın ‘Güç Duruşu’ kitabı hikaye dilindeki anlatımıyla gerçekten etkileyici ve şu anda da piyasada Türkçe çevirisini bulabilirsiniz. Ben burada sadece adımlarını anlatacağım.

Egzersiz 3 adımdan oluşuyor.

1. Adım:

Zihninizde huzur bulduğunuz ve keyif aldığınız bir yerde olduğunuzu düşünüyorsunuz. Bu herkes için farklı bir yer olabilir. Mesela ben güneş ışıklarının denizin üzerine vurarak pırıl pırıl yakamoz oluşturmasını çok severim. Kendimi bu manzaraya karşı oturarak bir içki içtiğimi hayal ediyorum. Siz de en çok keyif aldığınız bir mekanı kafanızda canlandırabilirsiniz. Önemli olan o huzuru hissedebilmeniz. İlk birkaç kez yaptığınızda huzur hissine kavuşmanız biraz zaman alabilir fakat yaptıkça ustalaşacaksınız.

2.Adım:

Kendinizi daha rahat ve huzurlu hissettikten sonra, eğer bir sorununuz varsa sorununuzun çözülmüş olduğunu görün. Sorununuz yok, sadece bir isteğiniz varsa isteğinize kavuşmuş olduğunuzu canlandırın zihninizde. Burada nasıl çözümleneceğine veya olacağına odaklanmaktan ziyade sadece çözüme veya isteğinize kavuştuğunuz ana gidin. Tüm güzel duyguları hissedin. Tüm duyularınızla vizyonlayın. Yaşadığınız zafer duygusunu bütün hücrelerinizde hissedin.

3.Adım:

Zafer duygusunu doya doya yaşadıktan sonra Allah’a, inandığınız yüksek varlığa, tüm kalbinizle teşekkür edin.

İşte bu kadar. Çok kolay ve etkili bir yöntem. Bu egzersizde en çok sevdiğim şey, 3 egzersizi bir araya toplaması.

1. Adım Odak Değiştirme,
2. Adım Vizyonlama,
3. Adım Teşekkür Etme

Üçü bir arada, hem de gayet hızlı ve etkili bir şekilde.