Evrensel Kavramlar

Kişisel gelişim ile ilgilenmeye başladığım zamandan beri birçok evrensel kural ve kavramla tanıştım. Öğrendiğim her yeni şey bir yapbozun parçaları gibiydi. Her parça ile ilgili “Evet, şimdi kafama oturdu” dediğim zaman yapbozumu biraz daha tamamlamış gibi hissettim kendimi.

Burada bir kitapta olduğu gibi giriş-gelişme-sonuç bölümleri yok ve ele aldığım konuyu tüm detaylarıyla sıfırdan anlatma amacı da gütmedim. Bana önemli gelen evrensel kural ve kavramları seçtim. Zaten bir websitede uzun bir anlatımın sıkacağını düşünüyorum. Yine de planladığım kadar kısa olmadı. O yüzden bir göz atın, bu kadar teori canınızı sıkarsa, başka bir sayfaya geçersiniz.

Benim yaşımdakiler bilirler. Eskiden “Bu nedir? Nasıl çalışır?” diye ansiklopediler vardı. En sevdiklerim onlardı. Konunun sadece çalışma prensibini anlatır, hayatınızda nereye koyacağınıza siz karar verirdiniz. Ben de burada aynı şeyi yapmaya çalıştım.  İlişkiler, para, sağlık, çocuklar, kariyer, vs… gibi birçok konuyla ilgili bahsedecek çok şey vardı belki ama bu konularla ilgili kişiye özel çözümler bulmak hep daha iyi sonuç veriyor. Dünyada ne kadar insan varsa, o kadar inanç sistemi ve o kadar çok çözüm var.

Burada genel işleyiş hakkında teorik bilgiler var, fakat önemli olan sizin bu bilgileri kendi hayat deneyiminize nasıl geçirebildiğiniz . Dolayısıyla kendi çözümlerinizi bulmak size kalıyor. Yine de aklınıza takılan bir konu için bana bir mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

Unutmayın lütfen, sizin için en iyisinin ne olduğunu sadece siz bilebilirsiniz. Sizi özel yapan da bu zaten.