Dürüst Olmak

0
2243
dürüst olmak
dürüst olmak

“Doğruların görünmez orduları vardır”

Bu sözü geçen haftalarda duydum ve bayıldım. Kim söylediyse çok doğru söylemiş. Gerçekten de tüm kalbimle inanıyorum buna. Bugüne kadar bir yalanın peşinden koşarak uzun vadeli mutluluğu yakalayan birisini görmedim ama etrafa ve kendine dürüst olan insanın kısa süreli sıkıntı yaşasa bile uzun vadede mutluluk ve başarı yakaladığına defalarca tanık oldum.

Burada sözünü ettiğim şey, konunun sadece ahlaki tarafı değil. Elbette, o da önemli bir unsur fakat benim bahsetmek istediğim isteklerimize doğru yol alırken doğru sözlü olmanın bize enerjisel anlamda ne kadar destek olduğu.

Bizler kendi gerçekliklerimizi düşüncelerimiz ve sözcüklerimizle yaratıyoruz. Önce zihnimizde bir düşünce oluşuyor, sonra onu sözel olarak ifade ediyoruz ve harekete geçiyoruz. Tüm bunlar birbiriyle uyumlu olduğu zaman yaratımlarımız da hızlanıyor. Çünkü net bir şekilde isteğimize odaklanmış oluyoruz.

Halbuki düşünceler farklı, ağızdan çıkan sözler farklı olduğu zaman neye göre hareket edeceğimizi de bilmiyoruz ve karmakarışık mesajlar vermeye başlıyoruz hayata. Durumu kurtarmak için söylenen yalanlar bir süre sonra enerjimizden çalmaya başlıyorlar. Çünkü söylenen yalana devam etmek zorunda hissediyor insan kendini.

Sevmediği kişiye ‘Ay, seni çok sevdim’ dedikten sonra yine görüşmek zorunda kalıyor, müdürüne çok çalışıyormuş gibi görünmek için gereksiz bir enerji harcıyor, yaptığı bir şeye ‘Yapmadım’ dediğini hatırlamak için sürekli zihnini çalıştırıyor….

Ve bütün bunları yaparak ciddi şekilde yoruluyor ve manasız bir enerji harcanıyor. Düşüncelerde netlik kayboluyor, hayallerden uzaklaşılıyor. Yalan söyleyerek durumu kurtardığını düşünen kişi uzun vadede en büyük kötülüğü kendine yapıyor. Hayallerine yeteri kadar odaklanamadığı için istekleri bir noktadan sonra gerçekleşmiyor ve kendi mutsuzluğunu inşa ediyor.

İşte bu sebeple ÖZünle SÖZün bir olması çok önemli. Hayatta her ne istiyorsanız, ona karşı NET olmalısınız. Düşünceleriniz, sözcükleriniz, hareketleriniz yani duruşunuz ve enerjiniz NET olmalı. Ancak böyle yaratabilirsiniz isteklerinizi. Zihninizden geçen düşünceler başka bir tarafa kaydıkça yaratım süreci uzar.

Öncelikle kendinize karşı dürüst olun, sonra da etrafınıza. Sonucu her ne olursa olsun. ÖZünüzle SÖZünüz bir olsun. Olsun ki, hayallerinize giden yolda enerjiniz bölünmesin. Ve böyle olmayanları da Allah’a havale edin gitsin. Zaten onlar kendilerine yeteri kadar zarar veriyorlar, sizin gereksiz bir şekilde enerjinizi harcamanıza gerek yok.

Hepinize enerjinizi dağıtmadan tüm odağınızı hayallerinize verdiğiniz bir hafta diliyorum.

Sevgiyle

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.