YENİ YIL NİYETLERİ

0
3687
yeni yıl niyetleri
yeni yıl niyetleri

Geçen hafta geçmişle vedalaşmak için bir çalışma önermiştim. Eğer onu yaptıysanız ve hafiflediğinizi, yüklerinizi geride bıraktığınızı düşünüyorsanız artık gelecek ile ilgili heyecanlanma ve yeni yıl niyetlerimizi belirleme zamanı gelmiş demektir.

Ben yazarak çalışmayı çok severim ve en etkili yöntemin de yazmak olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden yine bir kağıt alıyoruz önümüze 🙂  Arzu ederseniz renkli bir kağıt da alabilirsiniz; pembe, eflatun, yeşil, mor,… hangi renk sizi kendine çekiyorsa.

Bu seferki başlığımız ‘Yeni Yıl Niyetlerim’. Yeni yılda olmasını arzu ettiklerinizi, beklentilerinizi ve tüm isteklerinizi yazabilirsiniz. Listeyi istediğiniz kadar uzun tutmanızda hiçbir sakınca yok çünkü listenizi tamamladıktan sonra yazdığınız maddeleri sizin için önem sırasına sokmanızı isteyeceğim.

Hayatta tüm isteklerimiz gerçekleşir, bununla birlikte bizim hepsine aynı anda ve eşit miktarda enerji vermemiz çok mümkün olmayabilir. Bu sebeple öncelik sıranızı yaparken hayatınızın diğer alanlarına en çok etki edecek olan maddeleri üst sıralara almanız daha etkili olacaktır diye düşünüyorum.

Sıralamanızı yaptıktan sonra şimdi geldik daha önemli olan bölüme yani listenizdeki ilk 3 maddeyi gerçekleştirmiş kişiyi tasvir etmeye.

Nasıl düşüncelere sahiptir? Gün içinde hangi konulara enerjisini verir? Neler yapar? Diğer insanlara karşı nasıl davranır? Sabahları yataktan kalktığında aklından ilk geçen düşünceler nelerdir? Tüm gün ağırlıklı nasıl bir ruh halinde olur? Akşamları başını yastığa koyduğunda huzurlu mudur yoksa endişeli mi?

Benim şu an aklıma gelmeyen ama o kişiyi tasvir edebilecek tüm soruları kendinize sorup cevapları maddeler halinde yazabilirsiniz.

İşte, bu ikinci liste sizin olmanız gereken kişiyi anlatıyor ve üzerinde çalışmanız gereken asıl yer de burası. SİZ NASIL BİRİSİ OLMALISINIZ?

Bunu da belirledikten sonra artık tek yapmanız gereken, hazırlanmak. Yani ikinci listedeki kişi olabilmek için emek vermek ve heyecanla beklemek.

Hani tatil için rezervasyonunuzu yaptırmışsınızdır, o günün geleceğinden emin bir şekilde dört gözle beklersiniz ve hazırlanırsınız ya, aynen o hissiyatla işte.

Bu sebeple bir söz vermenizi ve bunu da yazılı hale getirmenizi isteyeceğim.

“Ben ……. , yukarıdaki kişi olmak için elimden gelenin en iyisini yapacağıma söz veriyor, gerisini hayatın akışına bırakıyor ve güveniyorum. Ben hazır olduğumda isteklerim de benim için hazırdır”

Ve altına imzanızı atabilirsiniz.

Yeni yıl niyetleriniz hayırlı olsun 🙂

Hepinize kendinizi niyetlerinize hazırladığınız harika bir hafta diliyorum.

Sevgiyle kalın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.