YENİ YIL KARARLARINI HAYATA GEÇİRMEK

0
1688
yeni yıl kararları
yeni yıl kararları

Yepyeni bir yıl başladı, yeni heyecanlarla, yeni umutlarla…

Yeni yıla hepimiz bir şekilde hazırlandık. Önce üzerimizdeki gereksiz yüklerle vedalaştık, sonra niyetlerimizi belirledik, istedik ve dua ettik. Şimdi geldi sıra son aşamaya yani yeni yıl kararlarımızı hayata geçirmeye.

Üzerine emek verilmemiş niyetler bir zaman sonra unutulmaya mahkum oluyorlar ve aslında çoğu yeni yıl kararının başına gelen de bu. Niyetler belirleniyor ama sonra emek verilmediği için mevzu “istedim ama olmuyor”a bağlanıyor.

Bunu önlemenin tek yolu da, her gün kararınızla ilgili küçük de olsa bir şeyler yapmak. Sizi zorlayıp bıktırmayacak kadar küçük ama kendinize aferin dedirtecek kadar büyük.

Jerry Seinfeld Amerikalı bir komedyen. Bir gün kuliste yanına komedi yıldızı olmak isteyen bir genç yaklaşır ve onun gibi iyi bir komedyen olmak için neler yapması gerektiğini sorar. Jerry Seinfeld’in verdiği cevap ise çok güzel:

-Eğer iyi bir komedyen olmak istiyorsan, herkesi güldürecek en iyi esprileri sen yapmalısın. Bunun için ise her gün yeni bir espri bulmalısın, ta ki en iyilerini bulana kadar. İşte yapman gereken bu.

Ve sonra ilave eder: “Sakın zinciri koparma!”

Yani bir gün bile bırakma.

Hani sizden yeni yıl niyetlerinizi yazarken iki aşamalı yapmanızı, niyetleri gerçekleşmiş kişinin nasıl birisi olduğunu listelemenizi ve bununla ilgili bir söz vermenizi istemiştim. İşte şimdi verdiğiniz bu sözü tutma zamanı geldi ve önünüzde kocaman bir yıl var.

Sizden ricam, niyetleri gerçekleşmiş kişi OLMAK için yapabileceğiniz bir şey seçmek ve bunu her gün aksatmadan uygulamak. Ama gerçekten HER GÜN. Başım ağrıdı, yorgunum, misafir geldi, başka işlerim vardı,… gibi bahanelerin arkasına saklanmadan HER GÜN.

Ne yapmalıyım derseniz, işte o size kalmış. Öyle bir şey seçin ki, size zor gelmeyecek kadar kolay ama bir şey yaptığınızı hissettirecek kadar zorlu olsun.

Tüm emeklerinizin karşılığını aldığınız harika bir yıl diliyorum.

Eğer yaşamınızda bir değişim arzu eder ve olasılıklarınız hakkında daha detaylı görüşmek isterseniz, ÜCRETSİZ BİR ÖNGÖRÜŞME için bana ozge@ozgecuhadaroglu.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Sevgiyle kalın…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.