Şüphesizce İnanmak

0
3507
inanmak
inanmak

Yaşamın formülü basit: içtenlikle İSTE, şüphesizce İNAN, akılcı bir şekilde EMEK VER

Yaşamın formülü bu kadar basit ama biz bu kadar basit olduğuna İNANAMIYORUZ çoğu zaman ve daha yorucu ve komplike denklemlerin peşinden gidiyoruz. Halbuki her ne istiyorsanız onun olacağına İNANMAK yeterli; şüphesizce, güvenerek, emin bir şekilde…

Hayatınızda mutlaka böyle deneyimleriniz olmuştur, hani sadece inandığınız için isteklerinizin kendiliğinden gerçekleşiverdiği.

İnanıyorsanız yaydığınız enerji değişir, etrafınızdan gelen olumsuz yorumlar sizi etkilemez. Kullandığınız sözcükler, yorumlarınız farklılaşır. Hatta beden diliniz bile değişir, daha dik durur umutla yukarıya doğru bakarsınız. Ve tüm bunlar yaratımlarınızı hızlandırır.

Geriye dönüp kolayca olan isteklerinizi gözden geçirin, mutlaka bu şekilde deneyimlemişsinizdir. Ben de kendi hayatımda geriye dönüp baktığımda bunu görüyorum. Bu formülün bilinçli bir şekilde farkında olup olmamanın bir önemi yok, mekanizma her zaman aynı şekilde işliyor.

Büyük kızım Duru’ya hamile olduğum zamanlar, yani 12 yıl önce. O dönem bir şirkette çalışıyorum ve Duru doğduktan sonra kızıma bakacak birisine ihtiyacım olacak. Bu sırada işyerinde benden önce doğum yapmış bir iki arkadaşım var ve onlardan sürekli korkunç bakıcı hikayeleri dinliyorum. İyi bir bakıcı bulmanın ne kadar zor olduğundan ve yaşadıkları yıpratıcı deneyimlerden bahsediyorlar. Onlara dışımdan ‘tamam’ diyorum ama içim bir şekilde son derece rahat. Her ne kadar farklı ajanslardan birçok kişi ile görüşmüş ve hala hiç birisini beğenmemiş olsam bile yine de endişelenmiyorum.

Sebebini bilmiyorum ama bir şekilde kızıma iyi bakılacağına güveniyorum. Sonra bir gün bir tanıdığım arkadaşından bahsediyor. Görüşüyoruz ve Duru 3 yaşına gelip yuvaya başlayacağı döneme kadar birlikte olduğumuz ‘teyzesi’ ailemize katılıyor. Kendisiyle hala haberleşiriz. Hatta şu an Duru’nun Facebook arkadaşı:)

Diyeceğim o ki, inanın. İçtenlikle İSTEYİN ve şüphesizce İNANIN.

Güvenin; hayata, işleyişe, isteklerin OLacağına ve en önemlisi Allah’a. Bizden çok daha büyük bir güç var ve biz izin verdiğimiz takdirde bize yardıma hazır.

İzin vermenin anahtarı ise, isteklerimizin olacağına inanmak.

Hepimizin şüpheye düştüğü zamanlar oluyor elbette, son derece doğal. Böyle zamanlarda eski deneyimlerinizi tarayın. Kolayca gerçekleşen isteklerinizle ilgili nasıl düşünüyordunuz, neler hissediyordunuz? Bakış açınız neydi, nasıl davranıyordunuz, hangi sözcükleri kullanıyordunuz? Bunları listeleyin ve bunları yeni isteğinizle ilgili de uygulayın. Egzersizler yapın, düşünceleriniz üzerinde çalışın.

Taa ki, inancınız güçlenene kadar…

Hepinize şüphesizce inandığınız ve güvendiğiniz bir hafta diliyorum.

İnanç sisteminizde kalıcı bir dönüşüm için koçluk çalışmalarına katılmak isterseniz info@ozge.biz.tr adresine mail atabilirsiniz.

Haftaya görüşmek üzere.

Sevgiyle kalın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.