KALKMAYI BİLİYORSAN, DÜŞMEK NEDİR Kİ?

0
1807
yola devam
yola devam

Hayat düz bir çizgide ilerlemez çoğu zaman, inişler ve çıkışlar vardır. Yürüdüğümüz yol bazen pürüzsüzdür, bazen de engebeli. Aslında engebeler yoktur da, zihnimiz bazı durumları böyle algılar. Ayağımızın engellere takılmasından ve yere kapaklanmaktan endişe ederiz. Aslında sadece acı çekmekten ve üzülmekten kaçınmaya çalışırız.

İşte bu sebeple zorlandığımız dönemler olur hayat yolunda yürürken ve cesaretle ilerleyemeyiz. Oysa hayatın içinde başarıyla ilerlemek olduğu kadar, bazen düşmek de var. Mutlu olmak olduğu kadar bazen üzülmek de var. Üstelik böyle zorlu dönemler bizim en iyi öğretmenlerimiz olur çoğu zaman.

Önemli olan her şeye rağmen yeni bir yola girme cesaretini gösterebilmek ve düşmemek için önlemler almaya çalışmak yerine sadece yeniden ayağa kalkmayı öğrenmek.

Dikkatinizi bir şeyleri önlemeye verdiğiniz zaman otomatikman o durumu karşınızda buluverirsiniz.

Oysa “Ne yapalım, hayatın içinde bunlar da var, ben yine de kendi yolumda ilerlemeye devam edebilirim” dediğiniz zaman, sizin olan size gelir.

Bu yüzden önerim, düşmeyi önlemeye çalışmak yerine kalkmayı öğrenmeniz.

Çünkü kalkmayı biliyorsan, düşmek nedir ki?

Hepinize, her ne olursa olsun tüm dikkatinizi sadece hayallerinizde tuttuğunuz harika bir hafta diliyorum.

Eğer yaşamınızda bir değişim arzu eder ve olasılıklarınız hakkında daha detaylı görüşmek isterseniz, KOÇLUK ÖNGÖRÜŞMESİ için bana ozge@ozgecuhadaroglu.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Sevgiyle kalın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.