HUMAN DESIGN ile KENDİNİZİ TANIYIN

13
4900
human design
human design

HUMAN DESIGN SİSTEMİ NEDİR?

Human Design (Yaşam Tasarımı) Sistemi; kişinin kendi eşsiz doğasını tanımasını sağlayan bir yol haritasıdır. Çünkü hepimiz birbirimizden farklıyız. Kar tanesi gibiyiz aslında, tüm Evren’le bir ve bütün ama bir o kadar da özel ve özgün. İşte, bu özgün yanımızı tanımak yaşamda işimizi kolaylaştıran unsurlardan bir tanesi.

Human Design Sistemi gerçekte KİM olduğumuzu, bu dünyaya NE yapmak için geldiğimizi ve hayatta NASIL yol alırsak özümüzü daha rahat deneyimleyip daha az dirençle karşılaşacağımızı keşfetmemizi sağlayan bir kılavuzdur.

Bu sayede güçlü yanlarımızı daha iyi tanır, kendimiz için en doğru kararları ne şekilde almamız gerektiğini öğrenir, yaşamın hangi alanlarında sendeleme ihtimalimiz olduğunu ve bunlarla ilgili nasıl önlemler alabileceğimizi keşfederiz.

Tüm bunların yanı sıra hayatımıza yapabileceği diğer katkı ise sevdiklerimizin özellikle çocuklarımızın tasarımını öğrenerek onlara kendi eşsiz doğalarını yaşamak için alan açmaktır. Çocuklar kendi özgün doğalarını ne kadar erken yaşta yaşamaya başlarlarsa bir yetişkin olduklarında karşılaşma ihtimali olan sorunları o kadar erken elimine etmiş olurlar. Bence bu bir ebeveyn olarak onlara verebileceğimiz en büyük hediye.

Human Design Sistemi; bilimsel disiplinler (Nötrino Bilgisi, Kuantum Fiziği, Biyokimya ve Genetik Kodlama) ile kadim öğretilerin (Astroloji, Çakra Sistemi, Kabbala ve I’Ching) bir sentezidir. (Daha detaylı tanımları Human Design sekmesinin altında bulabilirsiniz). Bu sebeple kişiler hakkında son derece net ve kesin bilgiler verir.

Kendimizi sevmenin anahtarı kendimizi daha iyi tanımak ve olduğumuz gibi kabul etmektir. Human Design bunun nasıl olduğunu anlatıyor bize.

HUMAN DESIGN ANALİZİ NASIL YAPILIR?

Human Design Analizi için ilk adım yaşam tablonuzu hazırlamaktır. Bunun için ihtiyacımız olan bilgiler; doğum tarihiniz, doğum saatiniz ve doğum yerinizdir.

Doğum anımızda Evren’deki konumumuza göre değişen Nötrino akışına maruz kalırız.

Nötrinolar, ışık hızına yakın hıza sahip olan, maddelerin içinden hiç etkileşmeden geçebilen, bununla birlikte bir kütlesi olan atom altı parçacıklardır (Daha detaylı bilgi için bkz. Wikipedi). Geçtikleri yeri taşıdıkları bilgi ile etkilerler ve bu bilgilerle kişinin aşağıdakine benzer bir yaşam tablosunun oluşmasını sağlarlar.

human-design4

Human Design Analizi bu tablonun ışığında yapılır ve gittikçe derinleşen bir yapısı vardır.

Tipiniz — > Hangi tipe ait olduğunuzu bilmek yaşamda hangi strateji ile ilerlerseniz daha az dirençle karşılaşacağınızı söyler.

Karar Mekanizmanız –> Sizin için en doğru kararları ne şekilde alabileceğinizi anlatır.

Merkezler–> Tanımlı veya tanımsız merkezlerinize göre sisteminizde 7/24 güvenebileceğiniz alanların neler olduğunu ve hangi alanlarda dış etkilere daha açık olduğunuzu anlamanızı sağlar.

Profil — > Hayata olan katılımınız ve etkileşiminiz hakkında bilgi verir.

Kanallar –> Yaşam gücünüzdür. Yaşama ne şekilde katkı sağlayabileceğinizin ipuçlarını anlatır.

Kapılar, Çizgiler, Tanımlar, Bilinçli/Bilinçsiz … –> Olmaya geldiğiniz kişi hakkında daha detaylı bilgiler verir.

Kişinin değişim ve dönüşüm sürecinde en çok ihtiyaç duyduğu bilgiler; stratejisi, karar mekanizması ve dış etkilere açık olduğu noktalarda nasıl önlemler alabileceğidir.

1,5 saat süren Human Design seansında koçluk bakış açısı ile yaklaşarak en çok bu konuların üzerinde dururuz.

Eğer kendinizi daha iyi tanımaya karar verirseniz, benimle ozge@ozgecuhadaroglu.com mail adresimden iletişime geçebilirsiniz.

Ben sizin bilgilerinizi aldıktan sonra yaşam tablonuzu çıkartıyor ve analizinizi yazılı olarak hazırlıyorum. Analiziniz hazırlanınca telefon veya yüz yüze görüşerek seansımızı yapıyor ve yaşam koçu gözlüğümle OLmaya geldiğiniz kişiyi size anlatıyorum.

Kendinizi daha iyi tanımak, kendinizi sevmek ve özgürleşmek yolunda atılan en önemli adımlardan birisidir. Bu adımı beraber atmaya ne dersiniz? Sizi farkındalık dolu bir deneyime davet ediyorum.

13 YORUMLAR

  1. Özge hanım merhaba,
    Human design çalışmasını sizinle birlikte deneyimlemek istiyorum. Nasıl bir yol izleyeceğiz?
    Teşekkürler

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.