HER ŞEYİM VAR!

0
2036
her şeyim var
her şeyim var

Yaşamdaki deneyimlerimizin çıkış noktası, o deneyim ile ilgili düşüncelerimiz. ‘Var’ olduklarını düşündüklerimizi var ediyoruz, ‘yok’ olduklarını düşündüklerimizi ise yok ediyoruz. Çünkü ne şekilde düşünüyorsak, farkında bile olmadan hareketlerimizi o doğrultuda şekillendiriyoruz.

Arzu ettiğimiz deneyimleri hayatımızda var etmenin yolu düşünce alışkanlığımızı yani inancımızı değiştirmekten geçiyor. Bunun da yolu; niyet etmek, kendimizi olma ihtimaline açmak ve adım atmaktan geçiyor.

Her ne istiyorsanız onun zaten var olduğunu düşünmeye başlamanız gerekli ki; attığınız adımlar ‘var’ düşüncesiyle uyumlu olsun ve farkında olmadan hareketlerinizle isteğinizi sabote etmeyin.

Bizim apartman görevlimiz günün belli saatlerinde servise çıkar, zili çalar ve “Bir şey lazım mı?” diye sorar. Bir şey gerekmediği zaman “Yok, teşekkürler” derdim ben de genelde. Yine böyle bir gün kapıyı kapattıktan sonra şunu düşündüm: “ Bir şeye ihtiyacım olmadığına göre demek her şeyim var. Peki, neden kendime bunu daha sık hatırlatmıyorum?”

Çünkü bunu her hatırladığımda daha mutlu, huzurlu ve şükreden bir insan oluyorum. O günden sonra karar verdim ve ‘Yok teşekkürler’ yerine ‘Her şeyim var’ demeye başladım. Gerçi adamcağız benim için deli diyor olabilir ama varsın olsun. Benim ruh halim onun düşüncelerinden daha önemli ne de olsa:)

Zaten hepimizin her şeyi var aslında. Sadece bir zaman sonra sahip olduğumuz her şeye alıştığımız için var olanların kıymetini hatırlamayı unutuyor ve mutlu olmak için daha fazlasını istemeye başlıyoruz. Daha fazlasını istemek güzel olmakla beraber, mutluluğumuzu onlara bağladığımız zaman sorun yaşıyoruz.

Yaşamı bir yolculuk olarak düşünürsek, olduğumuz yer gideceğimiz yer için mükemmel zemini oluşturuyor.

Yapmamız gereken tek şey, sahip olduklarımızın kıymetini bilmek ve daha fazlası için istekli ve heyecanlı olmak.

Kendinize sık sık hatırlatın: “Benim her şeyim var ve daha fazlası için kollarımı kocaman açtım”

Ne kadar sık hatırlatırsanız, inancınızı o kadar çabuk güçlendirir ve isteklerinizi yaşamınıza o kadar hızlı davet edersiniz.

Hepimize istediğimiz her şeyin aslında içimizde olduğunu fark ettiğimiz sevgi dolu bir hafta diliyorum.

Sevgiyle kalın

 

 

 

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.