Hayallerinize Doğru Yolculuk

13
4936

Hayatı daha mutlu ve huzurlu bir alana taşımanın 3 temel unsuru var:

1. Şu an olduğun yeri belirlemek, hayalleri net hedefler haline getirerek bir rota çizmek ve kararlı adımlarla uygulamak

2. Kendini iyi tanımak, olduğun gibi kabul etmek ve sevmek

3. Geçmişte biriktirdiğin negatif duyguları serbest bırakmak, böylece geçmiş üzüntülerin gelecekteki deneyimleri etkilememesini sağlamak ve anı yaşamak

Bu üç unsurdan bir tanesinde bile yaşanan pozitif gelişmeler diğerlerine de pozitif anlamda etki eder.

Hepsinin üzerinde beraber çalışmak, yarattığı sinerji ile dönüşümü ve ilerlemeyi hızlandırır.

Ben de, bu doğrultuda 3 ayrı sistemi bir arada kullandığımız 4 aylık bir program oluşturdum; Yaşam Koçluğu, Human Design ve Nefes Terapisi

Yaşam Koçluğu; bulunduğunuz alanı ve hayallerinizi masaya yatırdığımız, doğru sorularla tam olarak ne istediğinizi belirlediğimiz ve hayallerinize doğru yaptığınız yolculukta adımlarınızı kararlılıkla atmanızı sağlamak için yöntem ve ödevlerle zenginleştirdiğimiz dönüşüm süreci.

Human Design; eşsiz doğanızı tanımanızı, potansiyelinizi fark etmenizi ve doğru karar verme mekanizmanızı anlayarak kendinizi olduğunuz gibi kabul etmeniz ve sevmenizin kapısını aralayan sistem

Nefes Terapisi; nefesinizin yüksek frekansı sayesinde hücresel hafızanızda biriktirmiş olduğunuz negatif yükleri serbest bıraktığınız, anda kalmayı deneyimlediğiniz ve bedeninizde artan oksijen miktarı ile daha sağlıklı bir yaşama adım atmanızı sağlayan dönüşüm aracı.

Bu üç sistemi kısaca anlatmaya çalışınca biraz sözlükvari bir anlatım oldu.  Daha detaylı bilgi arzu ederseniz, anasayfa ve blog yazılarının içinde bulabilirsiniz. Ben biraz programın içeriğinden ve akışından bahsetmek istiyorum.

1.ay 4 tane yaşam koçluğu seansı ile başlıyoruz. Bu seanslarda; önce yaşamınızın genel bir resmini çiziyor, hangi alanlarda değişiklik ve dönüşüm yapmak istediğinizi belirliyor ve hayallerinizi masaya yatırıyoruz. Hayallerinize ulaşma konusunda güçlü yönlerinizi ve kendinizde değişiklik yapmanız gereken alanları belirleyerek bunlarla ilgili bir yol haritası çiziyoruz.  Böylece hayalleriniz, sadece hayal olmaktan çıkıp net hedefler haline geliyor. Çalışmalarımıza, gerekli gördüğüm yöntem, teknik ve egzersizler eşlik ediyor, ayrıca her hafta yapacağınız ödevler oluyor.

2.ay programımıza Human Design ve Nefes Terapisi de ekleniyor. 2 tane Human Design seansı, 1 tane yaşam koçluğu seansı ve 1 tane bireysel nefes terapisi seansı yapıyoruz. Yaşam koçluğu seansları ile çizdiğimiz rotada ilerlerken, Human Design seansları ile içsel doğanızı öğreniyor, doğru karar verme mekanizmanızı keşfediyor, sosyal hayatta hangi motivasyonlarla hareket ettiğiniz hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Böylece kendinizi olduğunuz gibi kabul etme ve sevme konusunda önemli bir adım atıyorsunuz.

Bireysel nefes terapisi seansı ile kendi gizli hazineniz olan nefesinizle tanışıyorsunuz. Detaylı yaptığım nefes analiziniz ile nefesinizin yaşamınıza yansımasının nasıl olduğunu öğreniyor, nefesinizde dikkat etmeniz gereken noktaları ve nefesinizi açmanın yaşamınıza pozitif anlamdaki katkıları hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Ayrıca bedeninizde artan oksijen miktarı ile canlanıyor ve tazeleniyorsunuz.

3.ay 3 adet yaşam koçluğu seansınız, 2 adet grup nefes seansınız var. Koçluk seanslarına sizin sorularınız yön veriyor; kendinizle ilgili neleri fark ettiniz ve hangi değişimleri yaşadınız? Daha detaylı çalışmak istediğiniz konular varsa, onların üzerinden geçiyoruz. Tabi ki yine yöntemler, egzersizler ve ödevler eşlik ediyor seanslara.

Bu ay ayrıca 2 tane grup nefes seansına katılıyorsunuz. Nefesinizle ilgili farkındalığınız derinleşiyor ve grup enerjisiyle nefes seansının güzelliğini deneyimliyorsunuz.

4.ay seansların neler olduğunu belirlemede esnek davrandığımız ay. Toplamda 4 tane seansımız var ve bunların koçluk, nefes veya human design olmasını sizin geldiğiniz noktaya göre öneriyorum. Elbette, karşılıklı konuşarak ve sizin taleplerinizi dikkate alarak. Gelecekle ilgili hedeflerinizin üzerinden geçiyoruz, genel bir toparlama ve özet yapıyoruz.

En başta da söylediğim gibi hayatı doya doya yaşamanın 3 ana unsuru var; geçmişte yaşanan negatif deneyimlerin şu anı etkilememesi, gelecekle ilgili net bir vizyonun var olması ve kendini sevmek. Bu program ile bu üç alanı tek bir potada eritmiş oluyoruz.

Değişim ve dönüşüm bir süreç işi. Dolayısıyla program bittikten sonra da 3 ay boyunca mail veya telefon yoluyla size destek vermeye devam ediyor olacağım.

Hayallerinize Doğru Bir Yolculuğa çıkmak isterseniz, yolculuğunuzda size eşlik etmekten mutluluk duyarım.

Program hakkında daha ayrıntılı bilgi arzu eder veya kayıt olmak isterseniz ozge@ozgecuhadaroglu.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Sevgiyle,

13 YORUMLAR

  • Müge Hanım,
   Nefes terapisi hariç, koçluk ve human design seanslarını telefonda yapıyoruz. Zaten Istanbul dışındaki danışanlarımla hep telefonda çalışıyoruz ve yaşam koçluğuyla human design analizinin birleştiği ayda 4 seanslık (haftada bir) bir program oluşturuyoruz. O şekilde devam ediyoruz. Sonuç olarak Istanbul dışında olmanız engel değil 🙂
   Görüşmek üzere, sevgiler

  • Arzu Hanım, benimle irtibata geçtiniz bile:) İletişim bölümündeki mail adresinden ve telefon numarasından bana ulaşabilirsiniz. Başka sorularınız varsa, yanıtlamaktan memnuniyet duyarım. Sevgiler

 1. Özge Hanım merhaba,

  Ücret konusunda bilgi almak istiyorum, ve İstanbul dışındayım, yürütebilir miyiz çalışmaları? yukarıdaki yorumlardan herhangi bir program olmayacağını öğrendim ama sormakta fayda var:)

  Sevgiler:)

  • Merhaba Resmiye Hanım,
   Doğrudur, Istanbul dışında olmanız bir engel teşkil etmez 🙂 Ücret ile ilgili de mail adresinize bilgi gönderdim. Sevgiler

  • Ayşen Hanım, bu bir seminer değil kişilerle birebir yürüttüğüm bir program yani bireysel bir çalışma. Ben yine de mail adresinize bilgi gönderdim. Seminerler daha farklı tarihlerde olacak, buradan duyuracağım. Sevgiler

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.