DAHA FAZLASINA CESARET ETMEK

Eğer daha fazlasına cesaret edemezsek, ne yazık ki yaşam amacımızı tamamlamadan yaşamımızı tamamlamış oluruz.

0
1760
cesaret
cesaret

DAHA FAZLASINA CESARET ETMEK

Geçenlerde evdeki yanmış ampulleri değiştirdim. Işıkları yeniden yakınca “Oh be” dedim “Karanlıkta yaşamışız kaç gündür”

İnsan bazen daha iyi şartlara kavuşmadıkça yaşadığı durumu ‘normal’ zannediyor ve daha fazlasını istemeyi ve hayal etmeyi aklından bile geçirmiyor.

Hatta çoğu zaman daha fazlasını istemenin ayıp veya aç gözlülük olduğunu, daha fazlasını hak etmediğini ya da daha fazla isterse başkalarına haksızlık yapacağını düşünüyor ve bu sebeplerden dolayı hayallerine sınır koyuyor.
Oysa hepimiz bu dünyaya olmaya geldiğimiz kişiyi yaşamaya geldik ve bunun ilk adımı daha fazlasını istemek, daha fazlasını istemeye cesaret etmek.

Siz elinizdekiyle yetinir ve daha fazlasını istemezseniz hayat size “Aman ne güzel uslu durdu bu, o istemese de ben yine de ona bir şeyler vereyim” demeyecek.

Daha fazlasını istemek ne ayıp ne aç gözlülük çünkü istediğiniz şeyi alabilmenizin tek bir şartı var, o da bilinç seviyenizde bir büyüme yaratmak yani kendinizi geliştirmek.

Biz de bu hayata kendimizi geliştirmeye, büyümeye, öğrenmeye geldiğimize göre önce istemek, sonra bilincimizi geliştirmek, sonra da deneyimlemek zorundayız. Evrensel işleyiş bu şekilde.

Eğer daha fazlasına cesaret edemezsek, ne yazık ki yaşam amacımızı tamamlamadan yaşamımızı tamamlamış oluruz.

Bu yüzden sınır koymayın hayallerinize. Sınır olarak gördükleriniz belki de sınırlarınız değildir, kim bilir?

Ve belki de sınırlarınızı aştıkça içinizde sonsuz ve sınırsız bir güç olduğunu daha iyi fark edeceksiniz, kim bilir?

Hepinize harika bir hafta diliyorum.

Yaşamınızda hızlı ve kalıcı bir değişim arzu eder ve olasılıklarınız hakkında daha detaylı görüşmek isterseniz, KOÇLUK ÖNGÖRÜŞMESİ için bana ozge@ozgecuhadaroglu.com adresinden ulaşabilir, NEFES TERAPİSİ ve HUMAN DESIGN SEANSLARI için de yine aynı adresten randevu alabilirsiniz.

Sevgiyle kalın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.