Yağmuru Dindirmeye Çalışma, Yağmurda Dans Etmeyi Öğren!

Yağmur yağıyorsa bırakın yağsın. Ya yanınıza bir şemsiye alın ya da daha iyisi…

0
2352
güzel şeyler
güzel şeyler

Hayattaki olaylar her zaman tam bizim istediğimiz gibi gitmiyor. Çünkü zihnimizin algıladığı gündemle Evren’in gündemi çok farklı.

Hayat ileriye doğru yaşanır ama geriye doğru anlaşılır.

İçinde olduğumuz deneyimlerin arkasındaki anlamı ancak üzerinden zaman geçtikten sonra değerlendirebiliyoruz. Yaşarken zorlandığımız için bir an önce geçsin, bitsin bu durum istiyoruz. Ama biz öğrenmemiz gerekenleri öğrenmedikçe aynı durumlar tekrar tekrar önümüze geliyor.

Kişisel gelişimle ilk tanıştığım ve kendi üzerimde çalışmaya başladığım zamanlarda sandım ki; bu işin sırrını öyle bir çözeceğim, ben ne istesem olacak, hep güzel şeyler başıma gelecek ve bütün gün mutlu mesut dolaşacağım 
Sonra anladım ki bu mümkün ama ancak akışla uyumlu olursam istediklerim olacak, başıma gelen şeylerin içindeki güzellik ve fırsatı görürsem hep güzel şeyler başıma gelecek ve her sabah mutlu olmayı seçersem bütün gün mutlu mesut dolaşacağım.

Var olan durumla mücadele edip, olanlara söylenip, her şeyin benim tam istediğim gibi olmasını sağlamaya çalışarak değil.

İşten çıkarıldıysanız, belki kendi işinizi kurma fırsatı yakalamanız içindir. Arabanız bozulduysa, belki bir kazadan korunduğunuz içindir. Sevgiliniz sizi terk ettiyse, belki de verilmiş sadakanız olduğu içindir. Kim bilir…

Bazen hayattaki en güzel hediyeler sorunla paketlenmiş olarak gelir. Elinize alırsınız, bakarsınız kocaman bir sorun. İçini açmaya cesaret ederseniz, hayatınızın hediyesi avuçlarınızın içindedir. Paketine bakıp iade ederseniz, hediyeyi de geri vermiş olursunuz. Ne yazık…

O yüzden olanla mücadele etmeye ne gerek.

Yağmur yağıyorsa bırakın yağsın. Ya yanınıza bir şemsiye alın ya da daha iyisi…

Yağmurda dans etmeyi öğrenin.

Hepinize mutlu haftalar diliyorum.

Yaşamınızda hızlı ve kalıcı bir değişim arzu eder ve olasılıklarınız hakkında daha detaylı görüşmek isterseniz, KOÇLUK ÖNGÖRÜŞMESİ için bana ozge@ozgecuhadaroglu.com adresinden ulaşabilir, NEFES TERAPİSİ ve HUMAN DESIGN SEANSLARI için de yine aynı adresten randevu alabilirsiniz.

Sevgiyle kalın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.