‘Sen Neye Hazırsan O da Senin İçin Hazırdır’

0
4598
sen neye hazırsan
sen neye hazırsan

Her ne yapmayı arzu ediyorsak edelim, bunun ilk adımı kendimizi zihinsel olarak hazırlamak ve doğru bir bakış açısıyla yaklaşmak yani “Ben bunu yapabilirim” diye düşünmek.

Elbette, emek vermek ve belli bir süre ayırmak son derece önemli. Bununla beraber isteğinize zihinsel olarak hazır değilseniz ne kadar çabalarsanız çabalayın arzu ettiğiniz sonucu almanız çok kolay olmayacaktır.

Bana araba kullanmayı babam öğretti. Beni sürücü koltuğuna oturttu ve neler yapmam gerektiğini anlatmadan önce bana şunları söyledi:

“Bak kızım, bu direksiyonu sen idare ediyorsun, bu araba sen nereye istersen oraya gider. Öncelikle bunun farkında ol, o seni yönetmesin, sen onu yönet. Bir de korkup çekinecek bir şey yok, etrafına iyicene bak. Herkes araba kullanabiliyor, demek ki sen de rahatlıkla kullanabilirsin.”

Ancak bunları söyledikten ve benim iyice anladığımdan emin olduktan sonra neler yapmam gerektiğini öğretmeye başladı.

Sıra park etmeye gelince yine benzer bir konuşma yaptık:

“Herkes iki arabanın arasına park etmenin zor olduğunu düşünür ama bak buradan bir araba çıkmış demek ki bir araba da girebilir. Bunu bil ve manevralarını buna göre ayarla”

Tabi ki ilk seferde beceremedim hatta bir yerden dönemedim diye aynı yerden 5 kere döndüğümü bilirim:) Ama eğer babam öncesinde düşüncelerime ‘Bu yapılabilir bir şey’ tohumu ekmemiş olsaydı değil beş, yirmibeş  kere bile tekrarlasam arzu ettiğim seviyeye gelmem mümkün değildi.

Yapmak istediğiniz ne varsa önce zihninizde çalışın isteğinize. Bol bol vizyonlayın, bunu hayata geçiren kişileri bulun, yöntemlerini soruşturun. Bir kişi bile gerçekleştirdiyse, siz de yapabilirsiniz demektir. Kendinize sık sık bunu tekrarlayın.

Sonra öğrenmeye başlayın ve bebek adımlarıyla ilerleyin. Denemeler yapın, hata yapmaktan çekinmeden. Hata yapın, nerede hata yaptığınızı bulun ve değiştirin. Ve bu sürede zihninizde kendinizi hep hazırlayın.

Unutmayın, Mark V. Hansen’in çok sevdiğim sözüdür: “Sen neye hazırsan o da senin için hazırdır”

Hazır olduğunuz her şeye kollarınızı kocaman açtığınız harika bir hafta diliyorum.

Sevgiyle kalın

 

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.