İYİ GÜNLERDE ŞÜKRET, KÖTÜ GÜNLERDE ILIMLI OL!

Hayat hiçbir zaman düz bir çizgide ilerlemez. Güzel günler olur, kötü günler olur. Muhteşem günler olur, berbat günler olur.

0
2096
iyi günlerde şükret
iyi günlerde şükret

Hayat hiçbir zaman düz bir çizgide ilerlemez. Güzel günler olur, kötü günler olur. Muhteşem günler olur, berbat günler olur.

Nasıl hissettiğiniz nelere sahip olduğunuzdan ziyade ilerlemek istediğiniz yerle şu an olduğunuz yerin arasındaki mesafeyle alakalıdır. Bu sebeple herkesin mutlaka kötü günleri olur. Önemli olansa moral bozukluğunu nasıl karşıladığınızdır.

İnsanoğlunun acıdan kaçıp iyi hislere doğru ilerlemek isteyen bir yapısı olduğu için moral bozukluğu sırasında da bu duyguyu bir an önce ortadan kaldırmak ister. Bu sebeple ya bu duyguyu yok sayar ve bastırır ya da hissettiklerini çok ciddiye alarak bir an önce durumu çözmek için kolları sıvar.

Her ikisi de işe yarar yöntemler değildir aslında.

Önemli olan, moral bozukluğu sırasında biraz daha ılımlı davranabilmektir. Bu hisle mücadele etmek ve bir an önce bir şekilde ortadan yerine kendimize bu hisleri yaşamaya izin vermek ve biraz gözlemci konumunda kalabilmek daha doğru.

Sonuçta daha önce de defalarca kendinizi kötü hissettiniz. Sonra ne oldu?

Sonra bir şekilde geçti bu his. Yine gülümsediniz, yine umutla doldunuz, yine sevdiniz, yine başardınız, yine mutlu oldunuz,… Yani hayat kaldığı yerden devam etti.

Huzurlu ve mutlu insanlara bakarsanız, onların ne yaşarlarsa yaşasınlar her zaman mutlu olmayı bir şekilde başardıklarını değil, kötü günlerinde kendilerine karşı anlayışlı olduklarını ve ılımlı bir tutum sergilediklerini görürsünüz.

İyi günlerde bunun kıymetini bilip şükreder ve bu güzellikleri paylaşırlar, kötü günlerde ise bu günlerin geçeceğini bilerek ılımlı bir tavır sergilerler.

Siz de, kendinizi kötü hissettiğiniz zaman bununla mücadeleye girişmeyin. Paniğe kapılmadan ılımlı ve sakin kalabilirseniz, karamsar anlarınız da mutlaka geçecek, çözümleri daha net görecek ve yapılması gerekenleri daha rahat yapacaksınız.

Sonrasında da yine şükredecek şeylerin çok olduğu güzel günlere ilerleyeceksiniz.

Hepimize güzel günler diliyorum.

Sevgiyle kalın.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.