Mert Çuhadaroğlu’nun kitabı HAYATINI SEÇ

  0
  1760

  MERT ÇUHADAROĞLU HAYATINI SEÇ Kitabı
  MERT ÇUHADAROĞLU HAYATINI SEÇ

  “Eski zamanlarda bir gezgin yolculuklarından birisinde bir köye yaklaşırken, önce önüne  köyün mezarlığı çıkar. Mezar taşlarında isimlerin altında doğum ve ölüm tarihleri yerine;  1 yıl 10 ay, 2 yıl 5 ay, 3 yıl 8 ay gibi süreler yazılıdır. En yüksek kayıt 5 yıldır, kimse bunun  üzerinde bir süre yaşamamıştır. Gezgin üzülür, ilk aklına gelen özellikle çocukları etkileyen  bir salgın hastalıktır. Köy meydanında oynayan sağlıklı çocukları görünce çok sevinir. Demek  ki salgın sona ermiştir. Çocuklara mezar taşlarındaki yazıları sorar, çocuklar da onu köyün  bilgesine yönlendirirler. Bilge derki, “Biz burada hepimiz hayatımız boyunca bir defter  tutarız. Akşamları yatmadan önce o gün gerçekten yaşadığımızı hissettiğimiz, hayattan keyif  aldığımız olayları ve süreleri not alırız. Birisi öldüğü zaman defterindeki süreleri toplar ve  mezar taşına bunu yazarız.”

  Dolu dolu bir hayatınız olmasını istiyorsanız kalbinizin sesini daha çok dinlemeli,  korkularınızla birlikte yürümeyi öğrenmelisiniz. Ben öyle yaptım ve kendimi hazır  hissettiğimde, hayatın ve öğrenilmiş korkuların beni sürüklediği yaşam tarzını bırakıp  hayallerimin peşinden gittim. Artık hayatımın her anından çok daha fazla keyif alıyorum.

  Bu kitap, benim kendi hayatımı seçme yolculuğum eşliğinde kişisel gelişim ile koçluk  sanatının bir sentezini sunuyor. Hayatını Seç, olmak istediğiniz kişiyi, yaşamak istediğiniz  hayatı seçmenizde size yol gösterecek.

  Yaşadığınız hayat istediğiniz hayat mı, yoksa sürüklendiğiniz hayat mı? Çocukken olmayı  istediğiniz kişi misiniz, yapamadığınız neleri yapmak isterdiniz? Asla yapamam dediğiniz  şeyleri nasıl yapacağınızı keşfetmeye davet ediyorum sizi.

  Hayat seçimlerle başlar. HAYATINI SEÇ, KENDİNİ SEÇ!

  HENÜZ YORUM YOK

  CEVAP VER

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.